Firma AUTO HAUS od svojho vzniku v roku 2012 podporuje amatérskych športovcov v rôznych motoristických disciplínach. Počas prvých sezón 2012 a 2013 sa zúčastnili naše prvé posádky na domácich súťažiach MRC Revúca (zaradené do seriálu Mini Rally Cup), ktoré sa konali ako memoriál nezabudnuteľného Mira Belána.

Rok 2014 priniesol prelom, keď sa posádka P.Bednár - M.Maťaščík dostala prvýkrát "na bedňu" a to hneď na prvé miesto v preteku MRC v Modlave nad Bodvou. Tento úspech posádku nakopol k neustálemu zlepšovaniu svojho Mitsubishi Colt, ako aj k poctivej príprave a pravidelnej účasti na podujatiach. Napriek absencií z Dobšinskej zimy - prvého preteku sezóny MRC 2014 táto posádka zabojovala a prinieslo to prvé miesto aj v celkovom hodnotení triedy A2 na konci ročníka. Ďaľšou úspešnou posádkou boli Peter Dubecký navigovaný Marekom Daníkom. Títo páni podávali stabilné výkony a krásne Subaru Impreza ich doviezlo až na druhé miesto v triede A4, ako aj v absolútnom hodnotení posádok v seriáli MRC 2014. Počas tohto roku sa pod hlavičkou ( už tímu :-) ) AUTO HAUS Racing zúčastňovali rôznych súťaží aj ďaľší noví jazdci.  Smola so šťastím sa striedala aj pri posádkach J.Ďurej - A.Žigo, BMW E30;  M.Geško - M.Filický, BMW E30;  R.Radnoty - I.Čatloš, Škoda Felicia; L.Hanuštiak - L.Antalík, Opel Tigra; J.Schwarzbacher, Nissan Micra; M.Hrivnák, Honda S2000; A.Žigo, Škoda 100.

Do ďaľšej sezóny tím vstupoval štartom na Dobšinskej zime 2015, kde zabojovalo spolu šesť našich posádok. Úvod sezóny sa vydaril v pomere 4:2 keď dve posádky súťaž nedokončili, ale štyri sa prebojovali na pódiové umiestnenie (3x prvé a 1x tretie miesto). Zúčastňovali sme sa prevažne pretekov zaradených do MRC, ale pomimo bolo príjemné zajzdiť si aj na niektorých vybraných podujatiach z iných regionálnych súťaží ako slalom v rámci pohára ŠKBM Moldava, Rallysprint Cestice zaradený do PD cup, či pretek zo zimného seriálu Norex Winter Show. Úspechom bolo obhájenie majstrovského titulu v triede A2, kde sa Kuko s Mišom opäť radovali z prvého miesta za sezónu 2015. Nováčik v MRC Dušan Lipták sa dal dokopy so skúsením navigátorom Dodom Dobisom a v silnej konkurencií sa zadarilo druhé miesto v najsilnejšej triede A4 aj v absolútnom hodnotení MRC 2015.

Čím viac sa stával seriál Mini Rally Cup populárny a jazdecky atraktívny, priamoúmerne sa zvyšovala aj chuť dosahovať na popredné miesta v hodnotení. A to v každom tíme. Konkurencia rástla a po náznakoch z niektorých pretekov v sezóne 2015 začalo byť jasné uberanie sa sezóny 2016. Nepekne sa zachovali vychýrení školení činovníci niektorých podujatí (vždy keď mal pretek do činenia s ľuďmi zo Slovenskej Asociácie Motoristického Športu), ktorí zámerne ovplivňovali výsledky podujatí. Umelé a hlavne  neopodstatnené pripisovanie trestných sekúnd (kde sa už nebolo možné obhájiť ani videozáznamom) , či zámerné "vypustenie" niektorých rozhodujúcich rýchlostných skúšok majú za dôsledok že sa na popredné miesta v absolútnom hodnotení dostali jazdci srdcu bližší práve spomínanej asociácie. Naša posádka Lipták - Dobis sa na dvadsaťročnej Impreze napriek tomuto dokázala s takto zvýhodňovanou konkurenciou popasovať a celoročné snaženie nakoniec vyústilo sladko-kyslím druhým miestom v sezóne 2016. Takmer počas celej sezóny sa vďaka pravidelnej účasti a vďaka absolútnemu víťazstu z Dobšinej posádka držala na prvom mieste. Machinácie na poslednom  preteku posádku znechutili na toľko že sa rozhodla zo súťaže dobrovolne  odstúpiť. Body stačili na spomínané druhé miesto v seriáli. Je smutné že už aj amatérsky šport pozná takéto praktiky. Novým jazdcom sa v sezóne 2016 stal Peťo Siták s Peugeotom 306 S16. Zúčastnil sa vybraných pretekov MRC, robil predjazdca na MSR v rally pri domácej súťaži Rally Lubeník a ku koncu roka sa zviezol vo východniarskom zimnom pohári na súťaži v Medzilaborciach. Posádka Bednár - Maťaščík zvádzala celú sezónu súboj v triede A2. Výťazne z  toho vyšiel Milan Škorpinský na Honde Civic a nám sa ušlo druhé miesto. Potešujúci je aj výkon našej spriatelenej posádky z Osrblia, kde Juraj Schwarzbacher s Nikolou Schmidtovou vybojovali na Nissane Micra prvé miesto v triede A1.

Rok 2017 sme začali, tak ako aj mnoho amatérskych rallystov už tradične na Dobšinskej zime. Nie šťastný začiatok súťaže mala posádka Ďurej - Žigo na Fabií, keď sa hneď v prvej RS podaril 2x výlet z trate, čo sa odrazilo na výslednom čase hlboko pod súpermi. P.Bednár na Mišiaku zas vďaka poruche doniesol jazdný výkaz behom v poslednej chvíli, no obhájil prvé miesto z predošlého ročníka. Počas sezóny 2017 sa Posádka s Mitsubishi Colt zúčastnila už len niektorých pretekov. Môže za to "spoľahlivosť" dodávateľa a jeho nedodanie novej prevodovky.  Jano Ďurej odjazdil celú sezónu, pričom striedal spolujadcov. V seriáli MRC ho navigoval M.Slamčík a v RRP zase A.Žigo. Dymiacej Fabií sa celkom darilo a tak na konci sezóny 2017 posádky brali trofeje v MRC za 3.miesto v triede A3 a v RRP 3.miesto v absolútnom poradí.

 

 

Fotky z podujatí je možné prezrieť si v albumoch na podstránkach RACING TEAM.

 

 

 

 

Za fotky použité v albumoch ďakujeme ich autorom:

Jakub Rovný - Action Foto

race.sk

rally-sports.sk

rally.sk

rally foto

tuning foto

fb / planeta rally

Lucia Štempelová

Eva Kalinová

Stanislav Spáč

Ján Kamody

Nika WRC

andrejbarta.com

autosportfoto.sk

mediaracing.sk

Jozef Pisch photography

 

podpora športu


Kontakt

predajňa

Tomášikova 1019/37
(oproti hornej trinástke)
Revúca
050 01

0911 457 048